Pzt - Cuma 08:00 - 17:00

ABOUT US

Gazkon Energy Systems was established in 2011 as a result of its founders’ years of experience and took its place in the sector as a young,energetic and dinamic firm. The aim of the company is to analyze the sector’s main demands and meet them as soon as possible with its know how and creative solutions. In addition to this the company intends to become a global brand with its innovative designs. Even though Gazkon is a new company, it has become a leading figure in the regulator market by producing 5 different products and 20 models including designs from 6m3 to 200m3 and by designing high quality products appreciated by customers all around the World. Each year through investments in R&D, Gazkon Energy takes pleasure in producing brand new products for the sector with the principle of just using the domestic resources. Gazkon Energy is customer focused firm and it sets a good example in the sector with its quality of service,after sale service and its trained stuff. Founded with the goal of becoming a global brand Gazkon Energy is thankful to its stuff,customers and stakeholders.

MISSION

 Gazkon Enerji Sistemleri strives to provide regulation , filtration, heating and measurement systems and services for Natural Gas Infrastructure and is committed to consistently providing high quality and reasonable priced products to achieve high levels of customer satisfaction.

VISION

The goal of our business is to delight our customers in Natural Gas Industry by understanding their needs and provide products and services to meet those needs by using natural resources in the most benefit way . We offer products and services by our drive for innovation and seeking new and better.

QUALITY POLICIES

Our target as Gazkon; To be fully aware of our customers’ current and future needs and expectations, to perceive and fulfill them, and to achieve “customer satisfaction” in this way, our industry is to be the leading organization that sets standards and steadily increases. To achieve this goal;

  • Creating value-added in all our activities and working with competent staff and continuously increasing this competence,
  • By determining objective objectives, continuous monitoring with effective monitoring and measurement,
    Having a mutual and continuous learning organization with effective communication with our employees, our customers and suppliers,
  • To monitor the procurement policies that support the development of our cooperation with our suppliers,
  • In fulfilling our services, we have adhered to all relevant sectoral, national and international laws and regulations as our PRINCIPLES.

NOMINALS

Our customers, our employees, our suppliers and the environment we live in are our business partners. We have basic principles in doing business, our designs, our products and services are based on these principles and we are committed not to engage in any activities that contradict them.

YARATICILIK ve DEĞER KATMA

Faaliyetlerimiz ne olursa olsun temel hedef bunların iş ortaklarımıza değer katmasıdır. Tüm taraflara   “değer katacak” en uygun çözüm için çalışırız. “Eğer daha iyi bir çözüm varsa, onu bul” bizim tasarımlarımızın ve projelerimizin temel hareket noktasıdır.

KALİTE TESADÜF DEĞİLDİR

Tüm faaliyetlerimiz iş ortaklarımızın beklentilerini karşılamak içindir. Bu nedenle kaliteyi bir kerelik bir çalışma değil, sürekli iyileştirme olarak görürüz. Bizim için “kalite tesadüf değildir”, her gün yeniden üretilen bir değerdir.

İŞ GÜVENLİĞİ

İş ortaklarımızın faaliyetlerimiz nedeni ile maruz kalacakları riskleri değerlendirir ve en aza indirmek için çalışırız. İş güvenliğini bir kültürel dönüşüm projesi olarak ele alır ve sadece kendimiz için değil, tüm topluma yaygınlaşması için uğraş veririz.

KARŞILIKLI KAZANMA

Tüm faaliyetlerimizin temel noktası  iş ortaklarımızla bu faaliyetten ne kazanacağımız üzerine kuruludur. Karşılıklı fayda sağlamayan ilişkilerin uzun soluklu olmayacağını biliriz.

ÇEVRE

Yaptığımız ne varsa dünyadan alıyoruz ve ona geri veriyoruz. Bunları yaparken onu sağlıklı tutmak, bizim de sağlıkla yaşayabilmemiz demektir. Çevreci teknoloji ve ürünleri kullanarak ve atık yönetim sistemimiz ile ona en az zararı vermeye çalışırız.